ДІЛИМОСЯ ДОСВІДОМ
Всеукраїнська майстерня педагогічного слова
20 -21 березня 2025 року відбувся вебінар Всеукраїнської майстерні педагогічного слова «Історія, що нас виховує». Захід був організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області, та об’єднав профтехосвітян із різних регіонів України.
З презентацією власного досвіду на тему:" Від теорії до практики:музей як продовження уроку історії" виступила Ганна МОСКВІТІНА
Зерна досвіду. У чому секрет успіху в роботі з обдарованої молоддю?
Тамара Волос має багаторічний досвід роботи з талановитими учнями, розвиваючи в них інтерес до літератури, глибоке осмислення художніх творів та творчий підхід до аналізу текстів. Її педагогічна діяльність ґрунтується на індивідуальному підході до кожного учня, використанні інноваційних методик навчання та формування атмосфери творчої співпраці.
Яскравим прикладом результативності стала співпраця в роботі над літературним проєктом «Наближення до суті» з Анною Недашківською — Диплом III ступеня у II етапі XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості.
Дослідження було присвячене творчості Михайла Слабошпицького, що вимагало від учнів не лише аналітичних здібностей, а й уміння глибоко проникнути суттю літературних текстів.
Завдяки підтримці та наставництву викладачки Тамари Волос здобувачка освіти опанувала низку методик дослідження літературного тексту, серед яких: «Рефлексія», «Асоціативне мислення», «Передбачення», «Ниточка душі», «Фольклорна павутинка», «Народознавча хвилинка», «Українознавча хвилинка», «Лінгвістична хвилинка», «Кольоровий портрет» вірша, «Малюю думку словами» та «Мудра павутинка» (цитата для роздумів).
Робота Тамари Волос з обдарованими учнями підтверджує важливість педагогічної майстерності, наставництва та вміння розкривати потенціал кожного учня (учениці)
Педагогічні читання
7.01.2025
«Формування патріотичної свідомості та стійкої мотивації учасників освітнього процесу в рамках підготовки громадян до національного спротиву»
Кожен з нас – це цеглинка, з якої будується сильна українська держава. А щоб ця держава була міцною, нам потрібно відчувати себе єдиним народом, любити свою країну і бути готовими її захищати. Саме тому, ми, робимо все можливе, щоб наші учні пам’ятали про своє коріння, цінували свою мову, історію і культуру, літературу. Як на уроках, так у позакласній роботі, ми вивчаємо героїчні сторінки минулого, вчимо та спиваємо гімн, шануємо воїнів ЗСУ. І все це для того, щоб у наших серцях горіло полум’я патріотизму Тему читань висвітлили викладачі суспільно-гуманітарного напряму: Ганна Москвітіна, Оксана Задорожня, Людмила Коваленко. У своїх доповідях колеги розкрили такі поняття: форми і методи національно-патріотичного виховання, українська національна та громадянська ідентичність, національний спротив.
Формування патріотичної свідомості та громадянських компетентностей: практичні аспекти
Активні форми діяльнісного патріотизму
Популяризація участі в заходах національного спротиву
Від особистих уроків до колективного успіху
Поширення досвіду між викладачами є ключовим для ефективного навчання. Кожен з нас, як викладач(ка) має власний унікальний досвід, а саме: як краще пояснити складний матеріал, як мотивувати учнів чи як впроваджувати нові технології в процес навчання. Спільний обмін цими знаннями дозволяє не лише розв'язувати проблеми швидше, але й збагачує педагогічні підходи. Освіта ніколи не стоїть на місці, і нам важливо бути в курсі нових методик, інструментів і підходів.
Вітаємо наших колежанок Людмилу ГРИЩЕНКО та Людмилу КОВАЛЕНКО з отриманням сертифікатів про публікацію в каталозі «Відкритий урок: розробки, технології, досвід» та на сайті Освіта.UA
М'які навички та сучасний рекрутинг
09.05.2024
Заступник директора з НВР, викладач громадянської освіти Ірина Голібаренко стала спікером Фестивалю науки в Україні – “Об’єднані наукою – 2024”, Defile-profe, що проходив в рамках Тижня професійної освіти та був організований кафедрою професійної і вищої освіти ЦІПО.
«Читацька компетентність як основа сформованості особистості здобувача освіти»
26.04.24.
Складовою частиною обласного семінару-практикуму для педагогів гуманітарних предметів, де викладачки Людмила Грищенко і Тамара Волос презентували уроки із зарубіжної та української літератури, із використанням форм роботи з учнями для формування фундаментальних морально-етичних якостей, здатності до критичного мислення. Незабутні враження у присутніх залишило відвідування літературної кавʼярні, яку провела викладач української літератури Людмила Коваленко
Якщо вам сподобався матеріал, напишіть, щоб ми дали вам доступ
Урок зарубіжної літератури: Ернест Міллер Гемінгвей «Старий і море». Реалістичний, міфологічний і філософський плани повісті «Старий і море». (Грищенко Людмила)
Урок української літератури: «Я (Романтика)» ― новела про добро і зло (Волос Тамара)
виховний захід: Літературної вітальні “Крила долі”, Людмила Коваленко.
Проведені заходи сприяють популяризації читання у форматі цікавого дозвілля, особистого та культурного розвитку учнівської молоді.
Діалог медіа та освіти : 6G" Всеукраїнські освітні акварелі
20.02.24.
Медіаосвіта у закладах професійної (професійно-технічної освіти): практика та перспективи розвитку (досвіду роботи) Людмила Грищенко виступила з доповіддю на всеукраїнському вебінарі "Діалог медіа та освіти : 6G" Всеукраїнські освітні акварелі"
Медіаосвіта - це сьогодні частка освітнього процесу і засіб розвитку особистості, це розвиток критичного мислення аналіз вміння аналізувати інформацію з деяких джерел не довіряти сліпо тій інформації, яка сьогодні лунає в нашому інформаційному просторі.
В презентації досвіду йшла мова про вдосконалення навичок роботи у соціальних мережах, про досвід проведення інтегрованого тижня громадянської освіти та медіаграмотності.
Семінар для викладачів загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Суспільствознавство» ЗП(ПТ)О
27.04.23
Семінар для викладачів загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Суспільствознавство» ЗП(ПТ)О
Тема: Формування громадянської компетентності здобувача освіти через призму особистих якостей викладача
Поділилася досвідом Москвітіна Ганна
Тема: Формування громадянської компетентності здобувачів освіти під час проведення позаурочних заходів